تکنیک های مدیریت استرس برای رهبران سیاسی

تکنیک های مدیریت استرس برای رهبران سیاسی

تکنیکهایی برای رهبران سیاسی (مدیریت استرس)

نویسنده سالها است که با انواع کاندیداهای مختلف در حال بحث و مشاوره هستم بنظر می رسد بدترین و بیشترین رفتار حرفه ای که هر رهبر سیاسی باید فرا بگیرد مدیریت استرس است. مدیریت استرس و خشم یکی از مهمترین رفتارهایی است که باید رهبران سیاسی و رهبران انجمن ها نهادها و تشکل ها فرا بگیرند به نوعی تمرکز بر منافع بجای مواضع و مخصوصا اصرار بر منافع بجای اصرار بر مواضغدر این مقاله کوتاه مازیار میر شمارا با مدیریت نوین استرس و  حواشی آن آشنا خواهد نمود.

متأسفانه در رفتارهای کلان و حرفه ای همیشه استرس و نگرانی بر شما غلبه کرده و وقتی می خواهید شروع به کار کنید، دیگر چیزی به ذهنتان نمی رسد. هرچه بیشتر روی ارائه کار کنید، استرس بیشتری نیز احساس خواهید کرد و… خوب چه باید کرد؟
آیا تا بحال از قوه رویا پردازی و تخیل خود سود برده اید آیا خود را برای فرار یا مقابله با موقعیت استرس زا هرگز آماده نموده اید؟

امروز من شما را به یک سیمیلاتور مجازی استرس می برم شما باید تجسم کنید در محیط پر تشنج و استرس قرار دارید و حالا با قدمهای زیر وارد چالش خود شوید؟

خوب اگر آماده هستید شروع می کنیم با  قدم اول:

قدم اول یاد و نام خدا است بدانید که بالاتراین حمایت شما توسط او است پس استرس و ترس را با یاد و نام خدا از خود دور کنید.
قدم دوم: رها سازی خود و افکار خود
تا جایی که می توانید و برنامه به شما امکان می دهد در حس آرامش خود قرار بگیرید. به تنفس عمیق خود ادامه دهید و اجازه ندهید که افکار بیرونی مانع از این آرامش شوند.
وقتی که می خواهید این خیال را کنار بگذارید؛ آرام بشینید، و اجازه دهید ذهن شما به موقعیت قبلی و کاری برگردد. در این صورت آرامش بیشتری به شما دست داده و آماده حل چالش های پیش رو می شوید.

قدم سوم : یافتن فضایی آرام و ساکت و رجعت به سوی ارامش و اعتماد بنفس
در صورت امکان، فضای آرامی را برای نشستن پیدا کنید. بسته به شرایط، این فضا می تواند نیمکت پارک، اتاق خالی یا حتی دفتر خودتان باشد. چشم های خود را ببندید و برای آرامش خود، نفس عمیق و آرامی بکشید. این تکنیکها در لحظه قابل اجراء است حتی سالن همایش با ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ نفر آدم
قدم چهارم: انتخاب زمینه و محیط کار مناسب و مثبت
وقتی که به شما احساس راحت بودن دست داد، با استفاده از قوه خیال خودتان را در آرامترین محیطی که می توانید تصور کنید، قرار دهید. این خیال می تواند، مکان یا خاطره ای خاصی که از آن داشته اید، باشد.
موارد زیر را در نظر بگیرید:
می توانید با نشستن در کنار ساحل به صدای موج ها گوش کنید.
می توانید با خانواده به یکی از خیابان های دلخواه خودتان بروید.
در جنگل و کنار آبشار در کنار لطافت و هوای مطبوع به صدای پرندگان گوش دهید.

مازیار میر مشاور و تحلیل گر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *